Alla säljare hos Invacare har en gedigen bakgrund från vårdsidan.
Nyheter
Alla säljare hos Invacare har en gedigen bakgrund från vårdsidan.
När du vänder dig till Invacare så hamnar du i goda händer.
Vi är utbildade sjukgymnaster, arbetsterapeuter och hjälpmedelstekniker med mångårig erfarenhet av att arbeta som förskrivare eller på hjälpmedelscentraler. Det borgar för att hitta rätt produkt till rätt brukare/användare.
Vi kommer gärna ut till din arbetsplats för att berätta mer om de förskrivningsbara produkterna och dess tillbehör. Om behov finns kan vi medverka och stötta vid utprovningar av hjälpmedel, svara på frågor och komma med tips.
I denna 3-timmarsutbildning kommer vi gå igenom lite om grunderna, och därefter ge fördjupande kunskaper om de egenskaper som gäller för varje enskild dynmodell.
Vi går tillsammans igenom olika fall och frågeställningar för att bli säkrare på när...
Invacare följer kontinuerligt utvecklingen i den globala leveranskedjan mot bakgrund av det rådande geopolitiska läget, inklusive situationen i Mellanöstern och utvecklingen på energi- och transportmarknaderna.